fbpx
Home Gastro miejscówki NIESAMOWITE! Zobacz jak obsłużył nas kelner robot w restauracji Pizza Hut we Wrocławiu. 

NIESAMOWITE! Zobacz jak obsłużył nas kelner robot w restauracji Pizza Hut we Wrocławiu. 

by Natalia Gmyrek

Co by było, gdyby światem rządziły roboty! 😂 Żartuję! Chciałam sensacyjne zacząć wpis. Ale… co by było, gdyby zautomatyzować pracę kelnerów w gastronomii? Gdyby obsługę klientów, choć częściowo przejęły roboty? Brzmi jak science fiction? Niemożliwe do zrealizowania marzenie? Otóż nie!

Pizza Hut mówi… potrzymaj nam piwo! Pierwszy raz w życiu moje zamówienie obsłużył robot. Nie mam na myśli tu , automatów, do których wrzucasz piątaka, a ten wypluwa Ci batonika. Mam na myśli jeżdżącego, gadającego robota, który wspomaga obsługę kelnerską i przywozi moje zamówienie do stolika. A żeby szokujących informacji nie było za mało, dodam, że nie byłam na obiedzie w Japonii ani żadnych Chinach- tylko w naszej wrocławskiej restauracji Pizza hut!

Bella Bot, czyli kelner robot w znanej sieci pizzerii Pizza Hut

Bella bot, bo o nim mowa, to nowoczesny robot- kelner, który ma za zadanie ułatwiać pracę kelnerom podczas obsługi dużych zamówień. Jak wygląda cały proces realizacji zamówienia przy pomocy tego nowoczesnego, zautomatyzowanego kelnera?

  • Zamawiam wybrane pozycje z menu u kelnerki, która podchodzi do mojego stolika. 
  • Kuchnia dostaje zamówienie i je przygotowuje. 
  • Gotowe zamówienia do kilku różnych stolików rozwozi Bella bot, który jest zaprogramowany tak, aby wiedzieć które zamówienie ma przywieźć do konkretnego stolika. 

Pytania, które zrodziły nam się podczas obsługi przez kelnera robota w restauracji Pizza Hut

Zanim przyszliśmy do restauracji, w głowie zrodziło nam się mnóstwo pytań, które wspaniale rozwiała nasza kelnerka Natalia. A oto niektóre z pytań, które jej zadałam podczas mini wywiadu.

  • Czy Bella bot jest rzeczywistym ułatwieniem podczas obsługi klientów restauracji Pizza Hut?
  • Skąd robot wie, do którego stolika ma przywieźć zamówienie i kiedy ma odjechać?
  • W jakich sytuacjach kelnerzy korzystają z pomocy robotów, a w jakich sytuacjach obsługa kelnerska przez człowieka jest niezastąpiona?
  • Czy kelnerzy nie boją się, że roboty zabiorą im pracę?

Doskonale wiemy, że nie ma rozwiązań idealnych, więc porozmawialiśmy rzetelnie na temat wad i zalet tego rozwiązania. Zdarzają się sytuacje, w których klienci siedzą zbyt daleko odsunięci od swoich stolików i roboty nie mogą przejechać. Wtedy kelnerzy muszą interweniować i wspierać roboty w ich pracy. Tempo poruszania się Bella botów jest nadal mniejsze, niż szybki marsz człowieka, z uwagi na minimalizowanie ryzyka zderzenia z robotem, co akurat moim zdaniem jest rozsądne. Bezpieczeństwo ponad wszystko. Bella bot to nadal tylko robot, choć jak to mówią: kto pracował w gastro, ten w cyrku się nie śmieje. Wiem bo kilka dobrych lat sama pracowałam jako kelnerka, pomoc kuchenna, kucharka i cukiernik. I kiedy nadchodzi sąd ostateczny w formie gastronomicznej tabaki, okazuje się, że Bella bot jest bardzo znaczącym pomocnikiem. 

Bella Bot Pizza Hut Rynek Wrocław
Bella Bot Pizza Hut Rynek Wrocław
Bella Bot Pizza Hut Rynek Wrocław
Bella Bot Pizza Hut Rynek Wrocław
Bella Bot Pizza Hut Rynek Wrocław
Bella Bot Pizza Hut Rynek Wrocław
Bella Bot Pizza Hut Rynek Wrocław
Bella Bot Pizza Hut Rynek Wrocław

Mocne i słabe strony obsługi kelnerskiej przez Bella Bota, czyli kelnera robota.

Ma podgrzewane, podświetlane półeczki. I jest zaprogramowany tak, aby przywieźć zamówienie do konkretnego stolika. Następnie podświetla półeczki, z których masz zabrać swoje zamówienie. Gdy zakończysz proces, naciskasz przycisk „gotowe” a robot jedzie do kolejnego stolika rozwieźć inne zamówienia. W przypadku ogromnych restauracji jak Pizza Hut na wrocławskim rynku, stoliki klientów są rozmieszczone na bardzo długim metrażu. Kelnerzy chętnie korzystają z pomocy Bella botów przy rozwożeniu zamówień na najdalej położone stoliki. Im dłuższa zmiana, tym więcej godzin chodzenia. A robot się nie męczy, szybko się ładuje a czas pracy na jednym ładowaniu jest naprawdę wydajny. Jest też ogromną atrakcją dla dzieciaków. My zdecydowanie wrócimy do Pizzy Hut na wrocławskim rynku z naszymi dzieciakami i babcią. Niech zobaczą jak zmienia się świat 🙂

Bella boty możecie spotkać w dwóch restauracjach Pizza Hut:

  • Rynek 49, Wrocław
  • Zodiak, Widok 26, Warszawa.

KONKURS W RESTAURACJI PIZZA HUT- POKAŻ KELNERA ROBOTA W PRACY!

Jako, że u mnie zawsze macie okazje znaleźć gastro informacje, rady i rabaty w pierwszej kolejności, to podpowiem Wam, że na Facebooku i Instagramie Pizza Hut Polska trwa konkurs. Do zgarnięcia są zaproszenia na darmowe pizze. Co trzeba zrobić?

Wystarczy przyjść do restauracji Pizza Hut w wyznaczonym czasie, w których znajdują się Bella boty. Zrobić zdjęcie, film lub wyróżnione stories pokazujące jak Wasze zamówienie obsługują bella boty. W przypadku instagramu należy oznaczyć konto Pizza Hut Polska, a w przypadku Facebooka pod wyróżnionym, konkursowym postem organizatora, wrzucić przygotowany materiał. Wybrani przez organizatora szczęśliwcy, zgarną zaproszenia do restauracji. 

Konkurs trwa od 1-21 lipca 2022 roku. Co tydzień wyłanianych jest pięci zwycięzców. Regulamin konkursu znajdziecie na stronie organizatora.

Tymczasem jestem bardzo ciekawa, co sądzicie o takim rozwiązaniu jak obsługa kelnerska przez roboty typu Bella Bot w restauracji Pizza hut. Dajcie koniecznie znać w komentarzu, czy chcielibyście przetestować to na własnym zamówieniu 🙂

Materiał zrealizowany we współpracy z siecią restauracji Pizza Hut!

Ściskam 

Natalia Gmyrek 

You may also like

Leave a Comment

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort użytkowania. Pewnie nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj